Црвено беле убедљиве против Машинца

51

Фудбалерке ЛАСК Црвене звезде савладале су Машинац са 4:1 (1:1) у дербију 19. кола Прве женске лиге и сачувале другу позицију на табели.

Црвено беле су лакше него што се очекивало дошле до овог тријумфа. У првом полувремену је виђена велика борба. Наша екипа долази до вођства од 1:0 голом Милене Пешић, да би пред крај првог дела игре гошће изједначиле.
Због повреде Јована Дамњановић је прилику добила на старту другог полувремена и после само 4. минута проведена на терену донела Звезди ново вођство. Да је Јована велика класа потврдила је са још једним голом у 74. минуту. Црвено беле су потврдиле победу у 83. минуту када се у стрелце уписала и Катарина Ђорђевић.

ЛАСК ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МАШИНАЦ 4:1 (1:1)
Београд. Гледалаца: 200. Судија: Тамара Павловић. Стрелци: М. Пешић у 27, Ј. Дамњановић у 49. и 74, Ђорђевић у 83. минуту за ЛАСК Црвену звезду, Лилић у 42. минуту за Машинац.
ЛАСК ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кларк, Живановић (од 46. Ј. Дамњановић (од 78. Ерац)), И. Дамњановић, Коркоран, Бобић, Попов, А. Пешић (од 81. Јанков), Лазаревић (од 68. Добросављевић), М. Пешић, Мијатовић (од 59. Ђорђевић), Павловић.
МАШИНАЦ: Маринковић (од 59. Стојаковић), Костић, Лазић, Димитријевић (од 59. Смиљковић), Ђорђевић (од 90. Стевановић), Ристић, Станковић, Трнавац (од 24. Булатовић), Лилић (од 79. Станковић), Крстић, Николић.