Без пласмана у полуфинале

33

Црвена звезда није успела да се пласира у полуфинале плеј офа Прве женске лиге, али је пружила достојан отпор кошаркашицама Вождовца. У другој утакмици четвртфиналне серије плеј офа црвено беле су поражене са 65:66 (18:16, 19:19, 9:18, 19:13).

У прве две четвртине се водила равноправна борба. У неколико наврата наш тим је имао предност и од 5 поена, али им гошће нису дозволиле да се озбиљније одлепе. Наше кошаркашице су на одмор отишле са предношћу од 2 поена (37:35). На почетку треће четвртине код резултата 40:37 долази до пада у игри наше екипе, Вождовац прави серију од 3:16 и долази до двоцифреног вођства.  У последњем периоду утакмице Звезда покушава да сустигне предност гошћи и на два минута пред крај сусрета то им и успева (62:64). У последњем минуту после грешке кошаркашица Вождовца Александра Црвендакић убацује тројку и резултат је био 65:66. После неискоришћених напада на обе стране црвено беле праве четири фаула заредом и шаљу гошће на слободна бацања. Међутим, оба шута су непрецизна и Гапић хвата лопту, а Љиљана Томашевић не погађа за три уз звук сирене. Кошаркашице Вождовца су почеле да славе улазак у полуфинале, а нашим девојкама остаје жал за пропуштеном приликом да победе у овом дуелу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВОЖДОВАЦ 65:66 (18:16, 19:19, 9:18, 19:13)
Дворана: Баскет Сити. Гледалаца: 150. Судије: Димић, Миловановић, Петровић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Гапић, Дијан 2, Никшић 11п 6ск, Канчевић, Томашевић 5п 8из, Станаћев 11п 5ас, Ђорђевић 15п 9ск 3ас 5ос, Вучковић 12п 7ск, Црвендакић 9п 4ос.
ВОЖДОВАЦ: Војиновић 2, Маринковић 5, Станковић 1, Живановић 3, Каракашевић 15, Трифуновић, Ивановић 13, Ковачевић 10, Крстовић, Луковић 2, Дангубић 6п 9ск, Вранчић 9.