Пораз у првом мечу четвртфинала

36

Кошаркашице Црвене звезде изгубиле су у првом мечу четвртфинала плеј офа Прве А женске лиге од Вождовца 84:58 (24:17, 26:15, 13:13, 21:13).

Искуство играња јачих утакмица у регионалној лиги је пресудило у овом мечу. Наше девојке нису успеле да озбиљније угрозе кошаркашице Вождовца и од самог почетка меча све је ишло на руку домаћину. У првих 5 минута наша екипа је успевала да прати располежене Вождовчанке, али су ипак до краја четвртине мало посустале и дошле на минус 7. Прво двоцифрено вођство Вождовац је направио у 13. минуту (30:19) и наставио да прави велике проблеме одбрани Црвене звезде. До одласка на одмор домаће су већ имале плус 18 (50:32).
Црвено беле су у наставку сусрета покушале јачом одбраном да успоставе резултатски прикључак, али у нападу није све функционисало како треба. У последњем периоду игре Вождовац је успео и да повећа своју предност и на крају тријумфује са убедљивих 84:58. У реванш мечу Црвена звезда дочекује Вождовац у суботу, а уколико наше девојке остваре победу одлучиваће кош разлика.

ВОЖДОВАЦ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 84:58 (24:17, 26:15, 13:13, 21:13)
Дворана: СЦ Шумице. Гледалаца: 300. Судије: Игњатовић, Шутало Мезеи, Суботић.
ВОЖДОВАЦ: Маринковић 2, Станковић, Живановић 2, Каракашевић 7, М. Ивановић 20, Крстовић 24, С. Ивановић 2, Ковачевић 11, Дангубић 10, Вранчић 6.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Дијан, Никшић 10п 4ск, Канчевић 2, Радовић, Томашевић 6п 4ск 11изг 3ас, Станаћев 13п 3ас, Ђорђевић 6п 4ск, Каракашевић 12п 7ск, Вучковић 5п 7ск, Црвендакић 4п 5ск.