И мушкарци у полуфиналу плеј офа

39

Одбојкаши Црвене звезде пласирали су се у полуфинале плеј офа Винер Штедише Супер лиге. Победили су у гостима Железничар са 0:3 (17:25, 10:25, 15:25) и са 2:0 у серији наставили поход на титулу.

Црвено бели су од почетка утакмице ставили домаћину до знања да су дошли да победе. На рвом техничком одмору наши момци су имали предност од 2:8. Наставили су са одличном игром и дошли и до 9 поена предности (12:21). Одиграли су рутински до краја првог сета и освојили га са17:25. У другом периоду игре одбојкаши Железничара нису знали шта их је снашло. Изабраници Жељка Булатовића су их просто одували са терена резултатом 10:25. Покушали су домаћини на почетку трећег сета да дођу до неке игре, међутим Црвеној звезди је све полазило за руком.  Освојили су црвено бели и трећи сет са 15:25 и са још једном максималном победом су се пласирали у полуфинале плеј офа где чекају бољег из дуела Партизан  – Млади радник.

ЖЕЛЕЗНИЧАР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:3 (17:25, 10:25, 15:25)
Дворана: СД „Раднички”. Гледалаца: 100. Судије: Дејан Рогић и Ђорђе Стевановић (оба Београд). Трајање меча: 72 минута. Резултат у серији: 0:2.
ЖЕЛЕЗНИЧАР: Брајовић, Стојсављевић 5, Рогановић 3, Лојаничић (либеро), Јездимировић 7, Јањушевић, Богић 5, Карић 3, Стевановић, Д. Пајић, Коларевић. Тренер: Срђан Стефановић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић, Перић, М. Пајић, Стоиловић 9, Гмитровић, Милутиновић 7, Јаковљевић 11, Митић 4, Петковић 17, Ћелић 8, Буцуљевић, Вујић (либеро). Тренер: Жељко Булатовић.