Без среће у завршници

40

Кошаркашице Црвене звезде су биле надомак подвига, али нису успеле да изборе пласман у полуфинале Купа „Милана Циге Васојевића“. Црвено беле су изгубиле у четвртфиналу Купа пред сам крај утакмице са Партизаном резултатом 77:72 (13:15, 10:14, 23:21, 31:22).

Сам почетак меча је обележио велики број грешака на обе стране. Тек у 3. минуту је постигнут први кош. Водила се беспоштедна борба, а наше девојке су добиле прву четвртину са 13:15. У другом периоду игре су одржавале стечену предност до 17. минута када противнице изједначују, али до краја првог полувремена црвено беле убацују 6 поена и одлазе на одморса 23:29.
На почетку треће четвртине Партизан прави серију од 7:0 и долази до вођства. У наставку сусрета играо се „кош за кош“ и тројком Љиљане Томашевић на крају трећег дела наше кошаркашице долазе до 46:50. У последњој четвртини Црвена звезда долази до 8 поена разлике (53:61), међутим, нису успеле да сачувају ту предност која се полако топила. Партизан долази до новог вођства 67:64 два и по минута пред крај и у последњи минут улазе са разликом од 3 поена. Наше девојке дају све од себе да направе преокрет, стижу до 71:70 и улазе у пенал завршницу. „Вечите ривалке“ су добро шутирале слободна бацања, сачувале предност и тријумфовале у овом мечу. Црвено беле су одиграле одлично, веома храбро, али нису имале среће у завршници. Показале су да могу озбиљно да запрете фаворитима на папиру и да од њих можемо да очекујемо још боље резултате. Имаће прилику већ од наредне недеље када почиње плеј оф Првенства Србије.

ПАРТИЗАН ГАЛЕНИКА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 77:72 (13:15, 10:14, 23:21, 31:22)
Смедерево – Дворана: Смедерево. Гледалаца: 500. Судије: Николић, Нинковић, Милојевић.
ПАРТИЗАН ГАЛЕНИКА: Радочај 19, Бероња, Вучковић 2, Радуновић 6 ,Бучевац, Антић 6, Прћић 3, Роглић 9, Гладен 2, Иванчевић 8, Ђурић 6, Дабовић 16.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Никшић 13п 10ск 4ас, Томашевић 8, Станаћев 15п 5ск, Ђорђевић 18п 6ск, Каракашевић 6п 6ск, Вучковић 8п 3бл, Црвендакић 4.