Повреда Пашека на мечу против Колумбије

39

Новајлија Црвене звезде из Бразила Винисиус Пашеко зарадио је тешку повреду у 40. минуту
утакмице против аустријског трећелигаша Колумбије, која је одиграна у предграђу Беча и
завршена резултатом 0:0. Бразилац је након оштрог старта добио ударац у пределу скочног зглоба
и доживео прелом потколеничне кости.

Винисијус је пребачен у најближу болницу у пратњи клупског лекара Дејана Пурића и
административаца српске амбасаде у Бечу. То није била и једина повреда играча Звезде, пошто
је капитену Милану Вилотићу већ у петом минуту „пукла“ аркада и он је такође морао да напусти
терен.

Меч против Кољумбије су почели Весић, Ћосић, Вилотић, Тошић, Микић, Исах, Димитријевић,
Лазовић, Пашеко, Борха и Калуђеровић, а играли су још Рељић, Вешовић, Савио, Игњатијевић,
Мијаиловић, Чаушић, Каду, Стојковић, Перовић и Јевтић.

Без обзира на велики број измена у другом полувремену и психолошко оптерећење због тешке
повреде саиграча, Звезда је створила још пет стопостотних шанси, али лопта није хтела у гол.

Фудбалере Роберта Просинечког бодрило је око 1.000 ватрених навијача из Беча. Слична подршка
очекује се и 8. јула, у наредној припремној утакмици против прволигаша Матерсбурга.