Звезда победила „грађевинаре“

43

Стадион Црвене звезде. Гледалаца: 15.000. Судија: Д. Филиповић (Београд). Жути картони:
Јованчић (Рад).

Стрелци: 1:0 Каду у 19, 2:0 Калуђеровић у 90, 2:1 Јованчић у 90 + 2. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бајковић, Нинков, Тошић, Исах, Ћосић (од 84. Микић), Ли Ади, Лазовић (од 70.
Мијаиловић), Короман (од 73. Јевтић), Борха, Каду, Калуђеровић.

РАД: Борјан, Пантић, Лековић, Делић (од 60. Станојевић), Миливојевић, Распоповић, Андрић
(од 75. Мркела), Јованчић, Митровић, Којић (од 77. Обрадовић).

Наши фудбалери су двадесет и првом победом у овогодишњем такмичењу Јелен Суперлиге
пришли на три корака лидеру шампионата, пошто је Партизан нешто раније у Ивањици
ремизирао са Јавором: Црвена звезда – Рад 2:1.

Изабраници тренера Роберта Просинечког од првог звиждука судије Филиповића кренули су у
силовите јурише ка голу „грађевинара“, али треба истаћи и да је екипа са Бањице прихватила
такву игру, узвраћала истом мером, па је публика могла да ужива у отвореном и нападачком
фудбалу. Прву прилику имао је управо Рад, и то преко Андрића чији је шут у 14. минуту
зауставио Бајковић. Уследиле су две сјајне шансе нашег тима – Борхе и Кадуа. Колумбијац је
у 15. минуту главом тукао из „петерца“, али је Борјан добро интервенисао, а наш Бразилац је
могао и боље да туче два минута касније…

Али, Каду се искупио у 19. Минуту кад је после продора Тошића по левом крилу из другог
покушаја матирао врло доброг Канађанина пред голом „грађевинара“.

Био је то знак за још отворенију игру оба ривала – уследиле су по три изгледне прилике и пред
Бајковићем и пред Борјаном. Борха, короман и Лазовић су опробали шут, а сва три пута нашег
голмана тестирао је Којић.

У наставку игре Звезда је и даље атаковала, а нарочито се истицао Тошић сјајним продорима
по левом боку. За разлику од првих 45 минута у овом периоду изостале су праве прилике
за гол, али највећа узбуђења чекала су последњих десетак минута утакмице. У 85. Минуту
центарфор гостију Јованчић пропустио је стопостотну шансу, а фантастично је у том тренутку
реаговао Бајквић. У 89. Минуту ударац је опробао Исах, Борјан је крајњим напорима лопту
избацио у корнер и управо псоле тог ударца из угла Андрија Калуђеровић постигао је
једанаести погодак ове сезоне. Некадашњи нападач Рада спретно је реаговао после грешке
одбране гостију и лопту која је „падала с неба“ послао у мрежу.

Резултат од 2:0 био је потпуно заслужен јер је наш тим у свему био бољи, али треба признати
да су „грађевинари“ заслужили почасни погодак. У последњим секундима судијске надокнаде
времена, Јованчић је после одлично изведеног корнера дочекао лопту на другој стативи и
главом, у паду, послао је иза леђа Бајковића.

Наши навијачи су на крају овацијама поздравили своје љубимце, а из предивног колорита
на „Северу“ овога пута издвајамо транпарент са натписом „Бори се Милоје“, којим су „Делије“
још једном пружиле подршку нашем некадашњем голману Звонку Милојевићу који упорно
бије своју тешку животну битку.

До краја шампионата остало је још три првенствена кола. Црвено-бели најпре гостују Борцу
у Чачку, потом у опроштају на „Маракани“ од ове сезоне дочекују Спартак и, на крају, играће