Металац – Црвена звезда 0:1 (0:0)

64

Стадион: „Чика Дача“. Гледалаца: 8.000. Судија: Мајо Вујовић. Стрелци: 1:0 Микић у
82. минуту Жути картони: Бајић, Крњинац
Металац: Богуновић, Павловић, Ненадић, Бајић, Оташевић, Гојак (од 79, Станојловић),
Крњинац (од 75. Лукић), Својић, Симовић, Павловић (од 63. Адамовић), Бетолигар.
Тренер: Ненад Миловановић.

Црвена звезда: Стаменковић, Нинков, Вилотић, Тошић, Микић, Исах, Каду (од 70.
Лазовић), Евандро, Јевтић (од 63. Короман), Борха (од 89. Мијаиловић), Калуђеровић.
Тренер: Роберт Просинечки.

Фудбалери Црвене звезде савладали су домаћи Металац на стадиону „Чика Дача“ у
Крагујевцу. Меч 22. кола Јелен Суперлиге обележила је апсолутна офанзива црвено-
белих, а 8.000 навијача у срцу Шумадије уживало је 24 шута на гол Металца који су бии
украс седме узастопне победе изабраника Роберта Просинечког

Нису момци у црвено-белим дресовима чекали много до своје прве прилике за погодак!
Евандро вешто дотурио лопту до колумбијца, који је центрирао са ивице шеснаестерца
– право на главу Калуђеровићу, али је наш центарфор био непрецизан из „срца“
шеснаестерца промашио оквир гола! Одмах након ударца са угла црвено-бели су опет
запретили преко Тошића, који је са десетак метара послао лопту поред гола.

Играо се двадесеи минут сусрета кад је Колумбијац порпустио другу велику шансу
за наш тим, пошто није успео да смести лопту у мрежу са шест-седам метара након
центаршута Тошића са леве стране. Девет минута касније Евандро је још једном доказао
да има невероватан шут! Кренуо је у напад по десеној страни, шутирао са 30 метара, али
је лопта ишла правопод пречку, међутим, испречио се данас одлични и веома запослени
Богуновић.

Уследила је још једна креативна акција Евандра…Бразилац је после центаршута
Тошића „ухватио“ волеј искоса са десетак метара, међутим није имао среће, јер је лопта
завршила поред десне стативе гола Металца.Последњу, али не и најлошију шансу током
првог полувремена имао је Каду. Сјајно је извео слободан ударац са двадесетак метара,
мајсторски пребацио „живи зид“, Богуновић је већ био савладан, али је лопта на његову
срећу погодила стативу. Ни Јевтић у наставку није успео да погоди гол са неколико
метара, попшто му се лопта одбила о ногу. Био је то крај првих 45 минута игре током
којих је Црвена звезда доминирала стварала шансе, али нажалост остал без толико
жељеног поготка на стадиону „Чика Дача“ у Крагујевцу.

Наставак утакмице и иста слика на терену. Офанзива изабраника Роберта Просинечког
теклка је у истом интензитету Шансе су се ређале као на траци, а у прилике за погодак су
редом улазили Исах (50. минут), Вилотић (56), Короман (66), Лазовић (70), Борха (76) и на

крају опет Лазовић „бомбом“ двадесет метара – директно у голмана домаћина.

„Муку“ свих Звездаша на стадиону „Чика Дача“ прекинуо је Никола Микић у 82. Минуту
сусрета. Дефанзивац црвено-белих је био најсналажљивији у петерцу и главом сместио
лопту у гол Богуновића, а овај важан погодак креирао је ко друго до бразилац Евандро.
Олакшање након постигнутог гола условило је мирнију игру, а до краја сусрета није био