Троицки бољи од Родика

29

Тенисер Црвене звезде Виктор Троицки пласирао се у полуфинале АТП турнира у Вашингтону (наградни фонд од 500.000 долара) победом над Ендијем Родиком. Троицки је у мечу четвртфинала победио деветог играча света и првог носиоца у три сета – 0:6, 6:2, 6:4. У полуфиналу ривал трећег рекета Србије и 93. играча света биће руски тенисер Игор Куњицин, док се у другом полуфиналу састају Томи Хас и Хуан Мартин дел Потро – други и четврти носилац.

Троицки је био видно нервозан у првом сету и није освојио ни гем. Пошто је Родик, међутим, пропустио да поведе са 2:0 у другом сету, Троицки је почео да се враћа и променом ритма да изједначи. Виктор није искористио брејк шансу на почетку трећег сета, а онда је меч прекинут на више од сат времена због кише. Играчи су по повратку држали сервис, све док Србин није одузео противнику сервис у седмом гему.