Пласман у плеј-оф

52

Кошаркаши Црвене звезде испунили су још један циљ зацртан на почетку сезоне – пласирали су се у плеј-оф. И без повређеног капитена Тадије Драгићевића црвено-бели су успели да у последњем, 14. колу Свислајонс Суперлиге савладају Војводину у Новом Саду – 86:81 и тако осигурају бар још две утакмице у доигравању. Противник нашем тиму у полуфиналу биће Партизан, а први меч игра се већ у уторак 3. јуна. Реванш је заказан за 6. јун, а термин евентуалне „мајсторице“ је 9. јун. Други полуфинални пар плеј-офа, иначе, чине ФМП – Хемофарм.

У Новом Саду је све било готово на половини утакмице кад је Звезда стекла предност од 16 поена предности. Војводина је, додуше, у преостале две четвртине пар пута хватала прикључак, али ипак није могла да изненади екипу са Малог Калемегдана.

Тренер црвено-белих Милан Шкобаљ стога није крио задовољство после меча.

„Екипа је сјајно одрадила посао у првих 20 минута, кад смо осигурали победу. У наставку утакмице смо се мало чували за полуфинале. Надам се да ћемо стићи да се мало освежимо пред први меч са Партизаном“.

Војводина – Црвена звезда 81:86
(16:24, 16:24, 28:20, 21:18)

Дворана СПЦ „Војводина“. Гледалаца: 1.500. Судије: Нешковић (Краљево), Чукаловић, Мрдак (Београд).

ВОЈВОДИНА: Ивановић 18, Паунић 10, Бајић 14, Ђорђевић 6, Бојовић 12, Мијајловић 4, Пековић 4, Мирковић 1, Немет 12.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кикановић 15, Кук 19, Ковач, Раичевић 25, Лекић 4, Суботић 13, Цветковић, Шљиванчанин 3, Бакић 3.