Вршчанке успешније

36

Кошаркашице вршачког Хемофарма победиле су Црвену звезду са 71:61, у дербију 8. кола првенства Србије. У победничкој екипи истакле су се Дајана Бутулија са 23, Биљана Станковић са 15 и Радочај са 14 поена, док су у табору Београђанки најбоље биле Веселиновић са 22 и Американка Сју која је убацила 10 поена. До нове победе Вршчанке су стигле, пре свега, бољом игром у другом делу сусрета, јер су након минуса од шест поена, црвено-беле успеле до полувремена да изједначе резултат.

Серијом од 11:2 у трећој четвртини домаћи тим је повео са осам поена и фактички на ту предност градио победу до краја утакмице.

ХЕМОФАРМ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 71:61
(23:19, 14:18, 18:11, 16:13),

ХЕМОФАРМ: Радочај 14, Петровски, Ризлић, Костић, Станковић 15, Тошев 1, Савић 10, Черина, Остојић 1, Митов 7, Бутулија 23, Бабић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић, Грујић, Вукоје 3, Зупанчић 7, Богдановић 2, Велиновић 22, Сју 10, Белиновић, Брчић 6, Мусовић, Роглић 2, Кендрик 9.