Савладани Лајонси

30

Кошаркаши Црвене звезде победили су Лајонсе у Вршцу са 78:72 у 6. колу Свислајон Суперлиге. Пет играча црвено-белих завршило је меч са двоцифреним учинком. У тиму поново није било повређеног Тадије Драгићевића, а после дуге паузе на терен се вратио Александров који је убацио три поена.
Американац Омар Кук постигао је16 поена, Раичевић је додао 14, Суботић 12, а Ковач и Лекић стали су на 11.

Поред пуно потешкоћа које су захватиле Звезду током недеље, и поред чињенице да у тиму поново није било капитена, наши кошаркаши су славили против расположених домаћина.

Меч је преломљен тек у последњем минуту меча. Лајонси су поенима Алексића у 39. минуту пришли на само минус три (73:70), али су тада Раичевић и Ковач подигли на 77:70, и победник је одлучен.
– Пратећи Лајонсе током лиге знао сам да њихов резултат не одражава њихов квалитет и на то сам упозоравао играче. Ушли смо мало опуштеније у утакмицу, на полувремену смо схватили где смо. Пресудио је квалитет – рекао је после меча тренер Црвене звезде Милан Шкобаљ.