Млади су наше богатство

50

Богатство Џудо клуба Црвена звезда нису само они старији, већ проверени такмичари, који са раѕних домаћих и међународних турнира доносе медаље, већ и велики број дечака и девојчица – школараца, који су од малих ногу заволели овај лепи спорт. Та велика база најмлађих, који вредно уче и тренирају, будућност је нашег клуба, али и српског џудоа, па с великом пажњом пратимо свако њихово учешће на разним такмичењима.

Једно од значајних смотри је недавно одржано Првенство Београда за млађе пионире, на којем су црвено-бела деца освојила седам одличја. Највреднији резултат остварили су Огњен Леђанац (до 38 кг) и његов имењак Огњен Гверо (до 60 кг) који су освојили златне медаље. Бронзана одличја припала су нашем квинтету: Матији Илићу (до 30 кг), Милици Виденовић (до 44 кг), Марку Ђорђићу (до 55 кг), Милошу Радуловићу (до 60 кг) иЂорђу Младеновићу (до 66 кг).

Уз њих, Жељко Срдић (5. место, до 34 кг), Матеја Томљановић (5. место, до 38 кг) и Александра Стајић (7. место, до 34 кг) чиниће Звездину екипу млађих пионира на Првенству Србије, које ће се на Ускрс одржати у Обреновцу.

Млади Звездини џудисти запажене резултате остварили су и на Олимпијским спортским играма школске олимпијаде.

У конкуренцији „основаца“ од петог до осмог разреда Милош Александрић (до 50 кг) је освојио злато, док су Луки Остојићу (до 34 кг) и Милици Николић (до 40 кг) припале сребрне медаље.

У конкуренцији средњих школа, од првог до четвртог разреда, најсјајнија одличја освојили су, сасвим очекивано, Љиљана Савановић (до 48 кг) и Душан Марковић (до 66 кг). Степеницу ниже на постољу нашли су се Сандра Чеха (до 63 кг) и Милица Марјановић (до 70 кг), док су бронзане медаље освојили Давид Мијатовић (до 60 кг) и Михајло Петровић (до 81 кг).