Кук Торпедовао Олимпију

29

Kошаркаши Црвене звезде повели су са 1:0 у плеј-оф серији НЛБ лиге против Олимпије. Црвено-бели су у „Пиониру“ победили „змајчеке“ 93:87, у првој утакмици четвртфинала. Изабраници Стевана Караџића су тријумфовали захваљујући сјајном шуту за три поена у другом полувремену, а предњачио је феноменални Омар Кук. Американац је меч завршио са 32 поена („тројке“ 9-6), шест асистенција и три украдене лопте. Поред Кука сјајан је био и капитен Тадија Драгићевић са 23 поена и осам скокова. Све бољу форму потврдио је Елмедин Кикановић са 14 погодака, а треба похвалити и ролу Борис Бакић који је својих 13 поена углавном постигао иза линије 6,25 (четири пута је био прецизан).

Олимпија је у трећој деоници водила и са двоцифреном разликом, али је Кук невероватним шутевима из даљине донео победу нашим кошаркашима.
Прву четвртину Звезда је боље одиграла, највише захваљујући сјајном Елмедину Кикановићу који је 12 од својих 14 поена постигао у првој деоници. Звезда је у осмом минуту имала плус осам (26:18), а на првом предаху било је 31:25.
На старту друге четвртине гости праве серију 7:0 и долазе до прекрета – 32:31. До краја првог полувремена Олимпија је успела само да стигне до највећег вођства – 46:41.
Изабраници Александра Џикића као и да нису имали десетоминутну паузу, већ су наставили са притиском на Звезду, па су после „тројке“ Дагића у 23. минуту водили са 53:43. И када се мислило да ће црвено-бели да изгубе предност домаћег терена, пробудио се Кук и са два успшена шута за три поена смањио на 55:49. У игру се потом „тројкама“ укључио и Драгићевић, па Бакић и наши кошаркаши су преузели контролу над мечом Ипак, Љубљанчани се ни тада нису предали, и почетком 36. минута поново су повели после тројке Саше Дончића и два слободна бацања Драгича (81:77).  Три минута пре краја Олимпија је имала плус четири (83:79), али тада Звезда фуриозном серијом 12-0 решава питање победника. У сјајној серији Кук је убацио две „тројке“, надовезао се Драгићевић са тројком са девет метара, и навијачи у „Пиониру“ могли су да одахну.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ОЛИМПИЈА 93:87
(31:25, 10:21, 25:20, 27:21)
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Суботић, Краснић, Марковић 3, Кикановић 14, Кук 32, Раичевић 3, Драгићевић 23, Лекић, Цветковић, Шљиванчанин 2, Бакић 13.
ОЛИМПИЈА: Дончић 3, Букер, Мочник, Драгић 8, Ризвић 8, Милић 19, Хукић 18, Бегић 2, Бејли 10, Зупан 4, Тејлор 15.
Дворана: „Пионир“. Гледалаца: 1.534. Судије: Мухвић, Дожаи, Херцег (сви Хрватска).