Повратити самопоуздање

43

Кошаркашице Црвене звезде завршиле су овосезонско учешће у АБА лиги пошто су у последњем, 18. колу поражене у Госпићу и то убедљиво – 84:69. Звездашице су се још добро држале у прве две четвртине, а онда у трећој деоници – потоп. Домаћа екипа, која ће организовати и „фајнал-фор“, ту четвртину добила је са 23:10 и тог тренутка је свима било јасно да више не мора да се чека резултат из Дубровника, где је Рагузо играо са Шибенчанкама.

Да невоља буде већа, Џоли је тај меч добио са 79:61! Да је којим случајем Звезда славила у Госпићу остао би јој трачак наде да Војводина може да изненади Рагузо и да тако, на мала врата, уђе на завршни турнир. Овако, одложени меч 16. кола у Новом Саду биће без икаквог резултатског значаја. На „фајнал-фор“ су се квалификовали Будућност, Џоли, Госпић и Рагузо, а нашој екипи остаје да се посвети домаћим обавезама.

Прва је на програму већ сутра у 20.30 часова у Спортском центру „Шумице“: 18.колу Прве женске Банка интеза лиге Црвена звезда се састаје са Ковином. Звезда је фаворит, али сигурно неће потценити ниједног, па ни овог ривала. Уосталом, у сутрашњој утакмици наше девојке треба да поврате самопуздање после пораза од Госпића.

Госпић – Црвена звезда 84:69

(26:20, 20:22, 23:10, 15:17)

Дворана: Градска у Госпићу. Гледалаца: око 700. Судије: Пољаншек, Довч и Гајшек (Словенија).

ГОСПИЋ: Пинто 25, Мандир, Табак 9, Лукетић 2, Енгушен 3, Стилиновић, Малоча 8, Јоловска 4, Мазић 11, Салопек 1, Рагуж.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Богићевић 10, Велиновић 24, Си 12, Прћић 3, Кендрикс 4, Пешовић 10, Вукоје, Зупанчић, Грујић, Мусовић, Хаџовић, Роглић 6.