Убедљива победа

31

Императив победе и затегнута политичка ситуације између Србије и Словеније нису сметали кошаркашима Црвене звезде да се из Љубљане врате са више него убедљивом победом против Слована – 106:77 у 24. колу НЛБ лиге.

Ни промил шансе црвено-бели у на гостовању нису дали „фењерашу“. У првој четвртини у кош Слована спаковали су 30 поена, а до средине друге четвртине стекли недостижних 18 поена предности – 44:26. Наставак је био пука формалност за изабранике Стевана Караџића, чија је највећа предност на утакмици уједно била и разлика на крају – 106:77.

Тадија Драгићевић још једном је одиграо капитенски и забележио 34 поена и 10 скокова. Стивен Марковић нанизао је 14 поена, Мирко Ковач 13, а Елмедин Киканиовић и Борис Бакић по 11.

СЛОВАН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 77:106 (21:30, 18:25, 18:20, 20:31)

СЛОВАН: Клемонс 8, Весели 5, Млакар, Клобучар, Драгич, Новак 11, Јовановић 7, Шамадан 5, Петров 5, Джонсон 25, Модрић 9, Јокич 2.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Суботић 5, Марковић 14, Кикановић 11, Кук 3, Ковач 13, Раичевић 8, Драгићевић 34, Лекић 5, Рондовић, Цветковић, Шљиванчанин 2, Бакић 11.

Дворана:  Слована. Гледалаца: 200.
Судије: Дожаи, Херцег и Анзуловић (сви Хрватска).