Пораз на гостовању

22

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у узбудљивој завршници 22. кола НЛБ лиге на гостовању Загребу – 84:82. Утакмица је била изједначена током свих 40 минута, да би Хрвати у последњој четвртини показали зашто су недавно изненађујуће освојили национални Куп. Сва кључна дешавања десила су се у последњих пет минута у којих се ушло изједначеним резултатом 74:74.  Загреб тада прави мини серију од 4:0 за 78:74, али Тадија Драгићевић тројком враћа ниезвесност.

Судије потом свирају техничку грешку Омару Куку, коју користи Крунослав Симон да са  пенала повећава на 80:77. Кук у наредном нападу убацује тројку за ново изједначење 80:80, а потом се погађало са линије за слободна бацања – најпре Хрвоје Ковачевић за загреб, а потом и Кук за Звезду.

Дуго је трајао један од последњих напада Загреба, домаћи су имали чак два скока у нападу, а онда је  Симон опет са бацања донео ново вођство домаћима – 84:82. На крају се испоставило да је то био коначан резултат јер је у последњем покушају Звезде Стивен Марковић изгубио лопту

ЗАГРЕБ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 84:82
(26:24, 23:24, 20:16, 15:18)

ЗАГРЕБ: Томић 20, Владовић 10, Симон 26, Папац, Дундовић 5, Ковачевић 9, Гарма 3, Новосел, Вршаљко, Башљан 4, Задравец 3, Моровић 4.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Марковић 4, Кикановић 10, Кук 18, Ковач 5, Раичевић 11, Драгићевић 22, Лекић, Цветковић, Шљиванчанин 2, Бакић 10.

Дворана: „Трнско“. Гледалаца: 1.200. Судије: Војиновић (Србија),  Обрадовић и Зураповић (обојица БиХ).