Испуњен циљ

41

Кошаркашице Црвене звезде отишле су у Загреб с намером да победе и – испуниле су циљ. Црвено-беле су у 16. колу АБА лиге у дворани „Пешћеница“ савладале домаћи Медвешћак са 71:67 (по четвртинама 19:16, 16:17, 15:12, 21:22) и тако бар на кратко избиле на четврто место на табели. Бар на кратко, јер је утакмица Млади Крајишник – Рагузо одложена, па треба сачекати и понадати се поразу Дубровчанки.

Црвено-беле су од почетка заиграле ангажовано, трудећи се да наметну свој стил игре и да брзим нападима и додавањима збуне домаће играчице. У томе су често успевале, па су одржавале вођство до краја и тако оствариле девету победу у регионалном  такмичењу. По обичају, најбоља је била капитен Јелена Велиновић са 20 поена, а једина је провела свих 40 минута на паркету, а раме уз њу биле су Американка Кендрикс са 16 и Нина Богићевић са 12 поена. Тренер Буквић је углавном равноправно расподелио минутажу, па је поред Велиновићеве још осам играчица понело терет овог меча. На клупи су преседеле само Јована Поповић, Јована Вукоје и Ивана Мусовић.

У наредном колу црвено-беле 1. марта дочекују Јединство.