Побеђен Партизан

39

Наше младе кошаркашице на утакмици која је одиграна у дворани „Шумице“ успеле су да савладају вечитог ривала Партизан са четири поена разлике 76:72. Уз већи напор и бољом игром кошаркашице Звезде су заслуже оствариле победу у последњој утакмици 15. кола Прве женске Банка Интеза  лиге и тиме показале колико су заиста у доброј форми. Од самог старта црвено-беле су контролисале игру, и током меча често имале  двоцифрено вођство. Ипак, у финишу су кошаркашице Партизана успеле да се приближе,  у 37. минуту на само пет поена разлике, па се на тренутак учинило да може да дође до преокрета. Али наша феноменална  Американка Алексис Кендрикс се потрудила да  се то и не догоди.

„Успеле смо да им вратимо за претходни пораз. Требало је да их добијемо са  већом разликом, јер смо квалитетнија екипа. Ушли смо добро у меч, али смо у последњој  четвртини мало попустиле. Победа је најважнија“, рекла је Нина Богићевић, сјајни бек црвено–белих.

Јована Вукоје, наш талентовани плеј, током читаве сезоне чека шансу да више заигра па је и у дербију на терен ушла тек у последњој четвртини, али дала свој допринос Звездиној победи.

„Кад је утакмица почела била сам уверена да ћемо их победити убедљивије, али ни овако није лоше“, каже Вукоје.

Наредно искушење наше девојке имају у суботу кад ће у оквиру АБА лиге бити гошће Медвешћака. Победа је – императив.

Партизан – Црвена звезда 72:76

Дворана „Шумице“: Гледалаца око 400. Судије: Ранчић (Београд) и Савић