Успон форме

25

Кошаркаши Црвене звезде победили су Сплит на „Грипама“ са 81:67 у мечу 20. кола НЛБ лиге.
Најефикаснији у победничкој екипи био је Тадија Драгићевић са 25 поена (2-2 за један, 1-4 за три, 10-14 за два). Мирко Ковач је одиграо одличан меч, постигао 19 поена уз одличн проценат шута (4-6 за један, 3-3 за два, 3-3 за два), а Омар Кук забележио је дабл-дабл учинак од 16 поена, 10 асистенција, а и 5 украдених лопти. На другој страни Гарнет је постигао 22 поена.

Победом су наши кошаркаши потврдили благи успон у форми пред почетак Купа Кораћа, и меч са Борцем, који се игра у четвртак у СП „Чаир“.

После изједначеног старта утакмице и вођства Сплита 8:7, Звезда је серијом 8-0 успела да се одлепи, а након првих десет минута било је 29:20 за Београђане. У наредних 10-ак минута играло се кош за кош, али потом „црвено-бели“ појачавају у одбрани и поново стижу до двоцифрене предности, која се, како се касније установило, била довољна за победу.

Кошаркаши Црвене звезде су тако стигли до 13. овосезонске победе у НЛБ лиги, и после пораза Хемофарма од Партизана, вратила се на позицију број 3.

У наредном мечу, у оквиру НЛБ лиге, који се игра 16. фебруара, „црвено-бели“ одиграће са Партизаном.