Дерби припао Олимпији

40

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у дербију 18. кола НЛБ лиге у Љубљани од Олимпије – 92:80. Нажалост, словеначки шампион је прву победу свом новом тренеру – Александру Џикићу подарио против нашег клуба. Одлучујући је био период средином треће и почетком четврте четвртине када су домаћи напраивли серију 28:7. Јасмин Хукић је са 25 поена био иницијатор фуриозне игре Евролигаша. Бивши кошаркаша Хемофарма је већину поена постигао ван линије 6,25. Погодио је чак пет „тројки“.

Звезда је играла без повређеног Мирка Ковача, а најефикаснији је био Стивен Марковић са 19 поена (шут за три 3-5), а двоцифрен учинак имали су још Тадија Драгићевић (13), Омар Кук (12), Ненад Мишановић (12) и Марко Цветковић (11).

Држали су се изабраници Стевана Караџића доста добро против инспирисаних „змајчека“, чак су на полувремену имали минималну предност – 43:42. Међутим, средином треће четвртине при нашем вођству 52:49, Хукич „тројкама“ иницира серију 13:2 за преокрет – 62:54. Почетком четврте деонице било је 67:59, али онда укупно 16 везаних поена домаћина, које је опет махом постигао Хукић за рекордних 77:59 и резултатски крај утакмице.

„Змајчеки“ су поправили скор на 10-8, чиме су се пробили на пето место и смањили заостатак у односу на четвртпласиране црвено-беле (11-7) на само једну победу.

ОЛИМПИЈА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 92:80
(25:18, 17:25, 25:16, 25:21)

ОЛИМПИЈА: Динчић 7, Букер 2, Мочник, Драгић 24, Горенц 5, Ризвић 6, Милић 16, Хукић 25, Бегић 5, Бејли 2, Зупан, Тејлор.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Краснић, Марковић 19, Кикановић 2, Кук 12, Мишановић 12, Раичевић, Драгићевић 13, Лекић, Цветковић 11, Шљиванчанин 2, Бакић 9.

Дворана: „Тиволи“. Гледалаца: 1.500. Судије: Дожаи (Хрватска), Обрадовић и Краљ (БиХ).