Убедљив пораз

47

Кошаркаши Црвене звезде убедљиво су поражени у Домжалама од Хелиоса у 12. колу НЛБ лиге (85:67). Свега неколико дана пошто су остварили најблиставију победу у последњих десетак година против Фортитуда из Болоње, црвено-бели су подбацили на гостовању једном од „фењераша“ у регионалном такмичењу.

Кључна је била друга четвртина када су Словенци стигли до 14 бодова предности на полувремену (45:31). У наставку је виђена егал утакмица, али су потом кошаркаши Хелиоса у последњој четвртини повећали вођство до коначних 85:67. Пресудиле су грешке наше екипе, пошто су меч завршили са девет изгубљених лопти више, односно чак девет скокова мање у нападу.

Американац Омар Кук пружио је једну од најслабијих партија у сезони – постигао је свега четири поена, шутирајући тројке 6-0. Најефикаснији у Звезди још једном је био капитен Тадија Драгићевић са 16 погодака. Црвено-бели су задржали друго место на табели са девет победа и три пораза, заједно са Задром који има исти скор.

ХЕЛИОС – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 85:67
(19:16, 26:15, 21:23, 19:13)

ХЕЛИОС: Моро, Јанжа 2, Залокар, Троха 18, Михалич, Инграм 9, Загорац 7, Жерак 10, Мочник 16, Лашкевич 10, Крејић 13.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Громико, Марковић 9, Кикановић 4, Кук 4, Ковач 7, Мишановић 12, Тица 2, Драгићевић 16, Цветковић 6, Шљиванчанин 5, Бакић 2.

Дворана: у Домжалама. Гледалаца: 1.500. Судије: Херцег, Медан и Вовк (сви Хрватска).