Звездаши у Лиги шампиона

42

Бивши фудбалски асови Црвене звезде имали су половичан учинак првог дана 4. кола Лиге шампиона. Више разлога за задовољство имали су Дарко Ковачевић и Предраг Ђорђевић који су са „братским“ Олимпијакосом у Атини играли без голова (0:0) са Реал Мадридом у Групи Ц. Обојица бивших репрезентативаца била су веома запажена у грчким црвено-белима, али је сјајни Икер Касиљас неколико пута сачувао своју мрежу. Ковачевић је играо до 80. минута, док је Ђорђевић стандардно са капитенском траком одиграо читав меч.

Далеко мање среће имао је трећи преостали наш представник прве вечери 5. кола Лиге шампиона – Никола Жигић. Дугоноги голгетер је са Валенсијом у Групи Б на „Местаљи“  поражен од Розенборга – 2:0. Стефана Иверсен је са два гола (31. и 58. минут) растужио бившег нападача Звезде који је замењен у 63. минуту. Овим поразом Валенсија је и са новим тренером – Холанђанином Роналдом Куманом знатно умањила шансе да се пласира у други круг.