Црвена звезда – Војводина 1:1

53

У утакмици шестог кола Меридијан Суперлиге Црвена звезда и Војводина су поделили бодове одигравши 1:1.

Црвена звезда – Војводина 1:1 (0:0)
Милијаш 57′ – Качар 87′

Црвена звезда: Ранђеловић, Милијаш, Короман, Туторић, Броновицки, Бајалица, Лукаш, Гај, Баста, Кастиљо, Јестровић

Војводина: Кахриман, Милутиновић, Пекарић, Ђурић, Стошић, Качар, Поповић, Буач, Ђуровски, Тадић, Деспотовић

Гледалаца: око 4.000
Судија: Бошко Јованетић (Ужице)

Утакмица је завршена. Наш тим је још једном подбацио и може се рећи да је на крају имао и среће што је освојио бар бод.
90′ КОраћ је побегао нашим штоперима, потпуно је сам пред голом на 10 метара, шутира тик поред гола
87′ Гол, 1:1!!! Качар је искористио пометњу у одбрани нашег тима и са десетак метара ударцем по земљи савладао Ранђеловића
85′ Звезда се повукла на своју половину, брани се без већих проблема и вреба прилику за контранапад
82′ Баркос улази у игру, а ван терена ће Короман
80′ Војводина покушава да дође до изједначења, чешће напада, али ти покушаји се завршавају на двадесетак метара од гола
76′ Качар шутира по земљи са 20 метара, поред гола
74′ Дракулић улази у игру уместо Деспотовића
74′ Жути картон за Броновицког због фаула
70′ Анђелковић улази на терен уместо Јестровића
66′ Короман из добре позиције са 12-13 метара шутира из прве, али право у гостујућег голмана
65′ Кораћ је ушао у игру уместо Ђуровског
63′ Жути картон за Коромана
60′ Броновицки је измамио аплаузе јер се изборио за једну већ готово изгубљену лопту, успео да центрира ка усамљеном Јестровићу, али је лопта била прејака за нашег нападача
57′ ГООООООЛ, 1:0!!!! ЛУкаш је из средине са двадесетак метара маестрално проиграо Милијаша који у паду са неколико метара успева да захвати лопту, шутира у ближи угао и савлада Кахримана
56′ Измена у Војводини. На терен ће Стојчев, а ван њега ће Тадић
54′ Као и на почетку утакмице, и у наставку Звезда има више лопту у свом поседу и дугим лоптама задаје доста проблема гостујућој одбрани и не превише сигурном Кахриману
51′ Баста је упослио Милијаша који шутира из прве са 16 метара, преко гола
50′ Туторић се нашао у шанси после центаршута Коромана из слободног ударца, али прво је његов шут главом блокирао Кахриман, а потом је наш дефанзивац шутирао преко гола
47′ Богдановић одмах добија жути картон због оштрог старта
46′ Почиње друго полувреме, а код Црвене звезде је обављена измена – Богдановић је у игри уместо Кастиља

Прво полувреме је завршено без голова што је и логичан резултат после онога што је виђено у овом периоду
45′ Играће се два минута надокнаде времена
45′ Оштар шут Ђурића искоса са леве стране са двадесетак метара у ближи угао, брани Ранђеловић
43′ Војводина је извела добар напад, створила се гужва пред нашим голом, али Броновицки, помало неспретно, ипак отклања опасност и шаље лопту ван терена
40′ Два нешто дужа прекида да би се указала помоћ прво Бајалици, а потом и Деспотовићу
36′ Напокон једна права акција. Лопта је дошла на леву страну, Броновицки је одмах центрирао, а Баста шутирао главом са десетак метара у голмана Војводине
34′ Све је више грешака на обе стране и мало тога лепог виђено је у досадашњем току утакмице
29′ Короман је убацио лопту у празан простор ка Басти, али Кахриман истрчава и први долази до лопте
26′ Наша екипа је опет појачала притисак, али и даље нема шансе за гол. Тек повремено после прекида доше до гужве пред голом Кахримана
20′ Новосађани су се мало ослободили притиска, померили су последњу линију одбране даље од свог гола и играју сгресивније на средини терена
16′ Звезда има иницијативу, али одбрана Војводине за сада добро обавља посао
11′ Милијаш шутира из слободног ударца са око 25 метара, лопта је очешала спољни део мреже
10′ Гости су се одлучили на затворену варијанту на почетку утакмице и лопта је константно у поседу наших играча
5′ Милијаш центрира из слободног ударца, Кастиљо шаље лопту у мрежу, али погодак није признат због офсајда
3′ Гај покушава искоса са леве стране са десетак метара, лопта одлази преко гола
1′ Утакмица је почела, са центра су кренули гостујући фудбалери

Терен на Маракани је у знатно бољем стању него пре неколико недеља, временске прилике су идеалне, па постоје предуслови за добру утакмицу.

Тренер Милорад Косановић на клупи за резерве има Радивојевића, Анђелковића, Владимира Ђорђевића, Баркоса, Богдановића, Молину и Саласа. Због повреда у саставу нема Бурзановића и капитена Миловановића па траку данас носи Душан Баста.

После победе над Гроцлином у Купу УЕФА, наша екипа у дуел са неугодним противником улази са знатно више самопоуздања и императивом још једног тријумфа како на домаћој сцени не би изгубила корак у походу на још једну шампионску титулу.