Лига шампиона остаје сан

51

Црвена звезда у реванш сусрету трећег кола квалификација за Лигу шампиона није успела да савлада екипу Ренџерса па ће такмичење наставити у Купу УЕФА.

Црвена звезда – Глазгов Ренџерс 0:0

Црвена звезда: Ранђеловић, Анђелковић, Милијаш (74′ Рашковић), Короман, Бурзановић (70′ Баркос), Туторић, Лукаш, Гај, Баста, Ф.Ђорђевић, Кастиљо

Глазгов Ренџерс: Мек Грегор, Хатон, Вир, Папац, Фергусон, Хемдани, Томсон, Даршевил (70′ Кузан), Куељар, Мек Калох, Витекер (80′ Бизли)

Гледалаца: 50.000
Судија: Лусилио Кардосо Кортес Батиста (Португал)
Жути картони: Гај, Бурзановић, Баста, Короман – Вир, Мек Калох

Утакмица је завршена…Учинила је наша екипа све што је могла, борила се и изгарала током целог меча, али је у одсудним тренуцима недостајало мало више среће, знања и искуства.
90′  Жути картон за Коромана због фаула
90′ Играће се четири минута надокнаде времен
85′  Жути картон за Мек Калоха због одуговлачења
84′ Серија корнера за Звезду, али одбрана Ренџерса одолева
83′  Жути картон за Вира због прекршаја
79′  Из игре излази Витекер, а на терену је Бизли
76′  Баста добија жути картон због фаула
74′  Рашковић улази у игру уместо Милијаша
70′  Кузан улази у игру уместо Даршевила, а Баркос ће на терен уместо Бурзановића
67′ Бомба Коромана из прве са 25 метара, брани Мек Грегор
66′  Жути картон за Бурзановића због симулирања
64′ Опасна полуконтра гостију, Мек Калох шутира са 20 метара, Ранђеловић избија у корнер
60′ Велики број центаршутева је упућен пред гол Ренџерса, пре свих од Анђелковића, али никог од наших нападача нема на правом месту
57′ АУУУУУУ, сада је срећа била на нашој страни. Даршевил се сјајно ослободио Туторића, нашао се сам пред Ранђеловићем али је шут са неких 11 метара завршио тик крај стативе
56′ Лопта је готово све време у поседу нашег тима, али недостаје конкретан потез у завршници
53′ Све више притиска противника наша екипа, нарочито по боковима, али центаршутеве нема ко да претвори у гол
50′ Судећи по почетку другог дела игре, однос снага на терену се неће у многоме разликовати од оног у првих 45 минута
46′ Почело је друго полувреме, нема измена у саставима

Завршено је прво полувреме у којем је Црвена звезда имала неколико веома добрих шанси да постигне гол, али није имала среће. Надамо се да ће у наставку срећа бити наклоњенија нашем тиму који је првих 45 минута одиграо изузетно борбено
45′ Играће се два минута надокнаде времена
45′  Жути картон за Гаја због приговора
43′ Циљао је Бурзановић ближи доњи угао са 12-13 метара, брани Мек Грегор
40′ Труди се наша екипа, игра знатно боље него у претходним мечевима и може да жали за пропуштеним шансама. Ипак, има још доста времена…
35′ Још једна велика шанса!!!!! Ђорђевићев шут је изблокиран, лопта се одбила до Анђелковића на ивици казненог простора, али његов шут из прве одлази далеко од гола
32′ Леп ударац Бурзановића искоса са десне стране, брани Мек Грегор
30′ Португалски судија је сада заслужио звиждуке досудивши фаул Туторића над голманом Ренџерса после корнера
28′ Даршевил је прошао по десној страни, центрирао Фергусону на прву стативу, али је уследио слаб ударац
25′ Одлично је Короман убацио ка Ђорђевићу, али Куељар избија лопту испред нашег нападача
23′ Гости су се консолидовали на средини терена и наши играчи све теже проналазе пут до казненог простора. Мек Калох је шутирао са ивице казненог простора, Ранђеловић брани, али судија је досудио слободан ударац који је извео Фергусон и изнудио корнер
18′ Добар пас Басте ка Бурзановићу, али сигнализиран је офсајд
14′ Било је сада опасно на двадесетак метара од нашег гола, али Гај је у последњем трнутку успео да избије лопту испред Даршевила који би имао отворен пут ка голу
12′ Евидентно је да гостима није свеједно и да је амбијент на стадиону утицао на њихову игру, штопера пре свих
9′ Још једна шанса одлази у неповрат…Анђелковић је ушао у казнени простор, али је лоше центрирао и лопта је завршила ван терена
8′ Стрпљиво гради игру наша екипа, ако што је и најављено пре утакмице. За сада све изгледа доста добро и види се идеја да се однесе превага на средини терена
4′ Даршевил се стуштио ка голу, али је отишао сувише искоса и Гај је успео да га заустави
1′ Каква шансааааа!!!!!! Грешка одбране Ренџерса, Бурзановић је сам пред голманом на 10 метара, али Мек Грегор брани!
1′ Утакмица је почела