Минималан пораз у Глазгову

49

Црвена звезда није имала среће у првој утакмици трећег кола квалификација за Лигу шампиона. Наш тим је против Ренџерса у Глазгову поклекао у последњем минуту, али је показао да итекако може да се нада бољем резултату у реваншу.

Ренџерс – Црвена звезда 1:0 (0:0)
Ново 90′

Ренџерс: Мек Грегор, Хатон, Вир, Куељар, Бродфут, Хемдани, Фергусон, Томсон, Бизли (65′ Ново), Мек Калох, Даршевил (65′ Кузан)

Црвена звезда: Ранђеловић, Броновицки, Анђелковић, Туторић, Гај, Кастиљо, Лукаш, Милијаш, Короман, Рашковић (70′ Молина), Ф.Ђорђевић (83′ Миловановић)

Гледалаца: око 40.000
Судија: Мартин Хансон (Шведска)
Жути картони: Туторић, Анђелковић, Короман, Рашковић, Ђорђевић, Молина, Катиљо

Утакмица је завршена
савладао Ранђеловића
88′ Ближи се крај сусрета, наша екипа делује врло сигурно, са доста самопоуздања и надамо се да ће тако остати до краја меча. У овим тренуцима се на Ајброксу чују само наши навијачи!
81′ Фергусон туче главом после корнера са 7-8 метара, брани Ранђеловић
77′ Узвраћа Короман са око 18 метара, брани Мек Грегор
76′ Страховит шут Кузана са двадесетак метара, преко гола
73′ Оштар шут Кузана са ивице шеснаестерца, Гај избија лопту у корнер
69′ ZUTIKARTON.jpgЂорђевић такође добија жути картон, чини се да је одлука судије престрога
65′ IZMENA.jpg Измене код домаћина – Ново улази у игру уместо Бизлија, док Кузан улази уместо Даршевила
60′ Врло сигурно и дисциплиновано игра наш тим у досадашњем току утакмице. Недостаје само мало више брзине и креативности у фази напада
56′ Мек Калох шутира главом са 12-13 метара после центаршута са леве стране, брани Ранђеловић
54′ У наставку сусрета нема много разлике у игри у односу на прво полувреме
50′ Одличан напад Звезде! Короман је проиграо Анђелковића, уследио је центаршут, лопта је стигла до Милијаша, али овај је оклевао и њего шут је изблокиран
49′ Даршевил је поново био у соло продору после грешке Гаја, али је отишао исувише у страну и није било опасности по гол Ранђеловића
46′ Почело је друго полувреме, са центра су кренули играчи Ренџерса. Нема измена у саставима.

45′ Завршено је прво полувреме. Није било голова, а ни правих шанси и чини нам се нам се да се можемо надати добрим вестима на крају меча
44′ Шведски судија поприлично нервира наше фудбалере чудним одлукама
41′ Томсон је ударио Лукаша док је лежао на трави, али судија Хансон је проценио да није ништа озбиљно иако је било очигледно да је Томсон намерно ударио Португалца
40′ Сјајан ударац Ђоршевића са око 22 метра и лопта је фијукнула тик изнад пречке!
38′ Милијаш шутира из трка са око 25 метара, веома непрецизно
33′ Наша екипа је препустила иницијативу противнику и чека шансу да из контранапада учини нешто више
29′ Кастиљо покушава са тридесетак метара, далеко преко гола. ZUTIKARTON.jpg Жути картон за Анђелковића због неопрезног старта
26′ Могло је да буде опасно у овим тренуцима, али Даршевил, који је побегао Гају и Туторићу, био је у офсајду. У последњих неколико минута наша одбрана је имала две несмотрене реакције које домаћин срећом није казнио
24′ Још увек без шанси за гол, опрезно играју оба тима и чека се грешка противника
20′ Короман шутира са око 25 метара и лопта одлази у корнер после којег није било опасности по гол Ренџерса
19′ Домаћин је меч почео у постави са само једним класичним нападачем што представља мало изненађење
16′ Звезда за сада врло добро парира противнику и има доста простора за полуконтре
10′ Ђорђевић је пресекао лопту на око 35 метара од гола, али није успео
да на ивици казненог простора надмудри и пређе Куељара
9′ Без прилика у досадашњем току утакмице, игра се врло чврсто на обе стране
6′ Соло продор Даршевила, али Туторић избија лопту ван терена
5′ Звезда за сада има више лопту у поседу
1′ Утакмица је почела, Звезда креће у очекиваном саставу