Пет од пет

39

Кошаркаши Црвене звезде су забележили пету у УЛЕБ купу и тако су практично обезбедили пласман у даље такмичење.

Наша екипа је на свом терену победила холандски Ајфел Тауерс 90:82 (26:26, 19:29, 26:13, 19:14) у утакмици са два различита полувремена. Јунак победе, већ по обичају, био је Милан Гуровић који је у других 20 минута био незаустављив.

Звезда је добро почела меч и имала предност од осам поена, а онда је уследио необјашњив пад који су гости искористили да ухвате прикључак, а затим и да поведу. На одмор се отишло са чак 10 поена разлиек у корист холандске екипе што је свакако било неочекивано.

За само три минута треће деонице наша екипа успева да изједначи, а убрзо и да поведе захваљујући прецизним шутевима за три поена Милана Гуровића. Предност наше екипе је све више расла, противник је полако губио главу и када је расзлика износила 12 поена у корист Црвене звезде било је јасно да ће бити забележена пета победа.

Црвена звезда: Милошевић 2, Марковић, Поповић 6, Томас 8, Мишановић, Вучуровић, Гуровић 34, Радивојевић 7, Драгићевић 12, Антић 15, Буркс 6, Александров