Гуровић недовољан за победу

37

Кошаркаши Црвене звезде доживели су пораз у првом колу НЛБ лиге. На гостовању у Железнику, црвено-беле је победио ФМП са 95:94 (23:19, 25:17, 15:22, 21:26, 11:10) после једног продужетка.

У утакмици у којој је прво полувреме припало домаћину, а друго Звезди победника су одлучиле ситнице, тачније погодак Теодосића за три поена само две секунде пре краја продужетка.

Убедљиво најбољи појединац меча био је маестрални Милан Гуровић који је провео свих 45 минута на паркету. Он је имао индекс успешности 53 уз 43 поена(23-19 за један, 11-6 за два, 6-4 за три), 7 скокова, по једном украденом лоптом и асистенцијом и чак 16 изнуђених личних грешака. Врбица Стефанов је убацио 13, а Били Томас 8. Звезда је крај утакмице дочекала без Петра Поповића, Тадије Драгићевића, Пера Антића и Вука Радивојевића који су скупили по пет личних грешака.

Наредну утакмицу Црвена звезда игра у другом колу НЛБ лиге у уторак од 20 часова против Загреба у дворани Пионир.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Стефанов 13, Милошевић 2, Марковић 2, Поповић 4, Томас 8, Мишановић 2, Гуровић 43, Витковац 5, Радивојевић 7, Драгићевић 4, Антић 4.