Без муке са Чесима

38

Црвена звезда – Либерец 3:0 (1:0). – Стрелци Жигић (2) и Миловановић

Црвена звезда је у малом аустријском месту надиграла првака Чешке екипу Либереца са 3:0. Црвено бели су одлично играли током целе утакмице. Поред двоструког стрелца Жигића и Миловановића посебну пажњу публике привукао је Бугарин Георгијев због мајсторије код трећег гола.

Прво полувреме припало је у потпуности екипи Црвене звезде без иједне шансе за Чехе. Наш тим је повео у 35. минуту после сјајне акције коју је на ефектан начин завршио Жигић, који је са десетак метара прецизним шутем левом ногом послао лопту у леву угао гола Либереца.

Жигић је на почетку другог полувремена у два наврата покушао главом да затресе мрежу, али без успеха. Миловановић је у 66. минуту био прецизан и са око 15 метара погодио је десни угао Болековог гола.

Акцију за трећи гол започео је Георгијев који је проследио лопту до Миловановића, а овај до Жигића који је поставио коначан резултат.

Меч резервног тима Звезде против аустријског трећелигаша Вајса је одложен и биће одигран сутра у 18 часова.