Реми са Штурмом

30

У утакмици против екипе аустријског Штурма, Црвена звезда је одиграла нерешено 1:1.  Први део утакмице обе екипе су игру водиле на средини терена без много шанси.  И Штурм и Црвена звезда имале су прилику да поведу, али први погодак је виђен пред крај првог полувремена. После дуела Салмутера и Ковачевића Штурм је кренуо у контру и Рајтер је снажним шутом са ивице шеснаестерца погодио гол.

Уласком бразилца Тадеуа и Нанада Милијаша игра Црвене звезде се у другом полувремену знатно побољшала. Прилике за изједначење имали су Георгијев и Пуровић. После дуплог паса који је одиграо са Милијашем наш клуб је до изједначења стигао прецизним лоб ударцем Душана Басте. Шансу да донесе победу Црвеној звезди имао је пред крај утакмице и Туторић који је из непосредне близине шутирао главом, али само поред стативе.

Црвена звезда – Штурм 1:1
Стрелци: Рајтнер (44) и Баста (72)
Судија: Штајнгл (Грац)
Стадион: Грала; Гледалаца: 1500