Титула прослављена победом над Војводином

42

Црвена звезда је победом над Војводином од 3:1, у сјајном амбијенту пред око 35.000 гледалаца, прославила освајање 24. шампионске титуле. Пре сусрета, играчима и стручном штабу су уручене медаље и пехари намењени шампиону.

Црвена звезда – Војводина 3:1 (1:0)
Жигић 6′, Ђокић 70′, Дудић 90′ – Качар 87′

Црвена звезда: Стојковић (72′ Бановић), Луковић, Дудић, Бишевац, Јанковић (67′ Мудринић), Ђокић, Ковачевић, Милијаш, Жигић (57′ Пуровић), Баста, Миловановић
Војводина: Кахриман, Мандић, Пекарић, Стошић (72′ Шушак), Красић (65′ Деспотовић), Настић, Качар, Вукобратовић, Павловић (62′ Петковић), Добрић, Вукеља

Гледалаца: око 35.000
Судија: Драгомир Станковић (Београд)

Наша екипа је приказала врло добру партију против солидних Новосађана. Звезда већ из прве шансе долази до предности, а стрелац је био Никола Жигић који је после асистенције Миловановића главом затресао мрежу.

Све до 70. минута није било голова, а тада је наш први стрелац, Душан Ђокић, удвостручио предност прецизним ударцем главом. Асистент је још једном био све бољи Миловановић. Уследио је период нешто опуштеније игре нашег тима што су Новосађани искористили да три минута пре краја, голом Качара, учине завршницу неизвесном.

Када се очекивао последњи судијин звиждук, Дудић је био најсналажљивији после корнера и у маниру центарфора поставио коначан резултат утакмице.