Ново славље у вечитом дербију

69

Рукометаши Црвене звезде победили су екипу Партизана 31:28 (11:15) на старту Суперлиге Србије и Црне Горе.

Одличном игром, нарочито у финишу меча када су углавном ималаи играча мање, рукометаши Црвене звезде по други пут ове године савладали су Партизан. Највеће заслуге поново припадају Петру Ненадићу и Срђану Тривунџи за које одбрана „црно-белих“ није имала решења.

Звезда је добро отворила меч и имала благу резултатску предност све до средине првог полувремена када Партизан преокреће резултат и стиче два гола предности 6:8 (15. минут). До одласка на одмор „црно-бели“ предводјени расположеним Радончићем повећавају водјство на четири гола разлике.

И друго полувреме Звезда је почела добро. Већ у 36. минуту анулирала је предност вечитог ривала и пришла на само гол минуса – 14:15. Партизан је минимално водјство чувао све до 51. минута када Звезда успева да изједначи 23:23, а два минута касније и да поведе 24:23. У тим тренуцима „црвено-бели“ остају са два играча мање па се чинило да ће Партизан преокренути резултат, али Звезда изгледа није представљао проблем то што је бројчано слабија.

Немилосрдно су пулени Вука Рогановића решетали мрежу Партизана и на крају заслужено славили.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Перишић, Шишић, Радановић 2, Вуковић 2, Шћепановић, Михајловић, Милошевић, Ненадић 11(1), Тривунџа 9(2), Симић 2, Павлов 4, Лековић 1, Курбалија.